Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasz serwis. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji na ten temat w naszej "Polityce Prywatności". X
weberfloor - fibrocem produkt marki Weber
 

Materiały budowlane oraz produkty budownictwa ! farby kleje zaprawy - kostka brukowa - dachy - instalacyjne - wykończeniowe - stolarskie - tynki - styropian - wełna - wyposażenie wnętrz


Miejscowość
Słowo kluczowe
Województwo
Kategoria

« wstecz

Deski tarasowe Cumaru – amazońskie słońce zaklęte w drewnie

W ofercie DLH Poland są dostępne deski tarasowe iDeck wykonane z drewna Cumaru, które wprowadzą do architektury ogrodu słoneczny akcent amazońskiej natury.Cumaru to piękne, niebywale trwałe i odporne drewno, dlatego cieszy się coraz większą popularnością przy wykańczaniu tarasów.


Taras stanowi dopełnienie zewnętrznej architektury budynku. Reprezentuje wysublimowane gusta domowników, dlatego warto zadbać o jego oryginalne wykończenie i sprawić, by przykuwał uwagę. Dzięki nowym deskom iDeck z południowoamerykańskiego drewna Cumaru dostępnym w ofercie DLH Poland, można nadać tarasowi niepowtarzalny wygląd, który zadowoli nawet największych koneserów egzotycznego surowca. Drewno Cumaru, zwane również orzechem brazylijskim, charakteryzuje się specyficznym usłojeniem i niepowtarzalną paletą barw. Składająca się z odcieni brązu, czerwieni i żółci kolorystyka przywodzi na myśl witalność bujnej, amazońskiej przyrody. Walorom estetycznym desek tarasowych Cumaru towarzyszą bogate zalety użytkowe, do których zaliczyć należy odporność, trwałość, stabilność i twardość. Nowe możliwości tworzenia innowatorskich stylizacji w połączeniu z wysoką użytecznością powodują, że materiał ten cieszy się rosnącą popularnością zarówno u klientów indywidualnych, jak i architektów oraz projektantów.


Południowoamerykański klimat na tarasie


Aranżacja tarasu w egzotycznym drewnie Cumaru, wprowadzi do architektury ogrodu wyjątkowy, południowoamerykański klimat. Deski Cumaru nadadzą tarasowi ekspresyjnego wyglądu i naturalnej głębi wyrazu, dzięki ciekawej strukturze usłojenia w kolorach ciepłych brązów, energetyzujących pomarańczy oraz słonecznych żółci. Złociste, podłużne linie, zarysowane na powierzchni drewna, przywodzą na myśl promienie amazońskiego słońca. Wyjątkowo dobrze prezentują się one w zestawieniu z nowoczesnymi, prostymi bryłami budynków oraz elementami z kamienia, stali i szkła. Wówczas taras wykonany z desek Cumaru będzie elementem żywo kontrastującym z chłodnymi, nowoczesnymi fasadami.


Drewno Cumaru wykreuje ciepłą atmosferę nie tylko poprzez oddziaływanie swymi walorami na zmysł wzroku, ale również dotyku. Utrzymuje ono względnie stałą temperaturę, co sprawia, że w tej kwestii wypada lepiej niż płytki ceramiczne, które wychładzają się w nocy i nagrzewają w dzień. Drewno Cumaru występuje w egzotycznym klimacie, dzięki czemu posiada jednorodne i zrównoważone przyrosty-słoje. Z tego powodu jest wyjątkowo stabilne. Wytrzymałość surowca na duże wahania temperatur oraz zmiany wilgotności sprawia, że bardzo dobrze wpisuje się w polskie warunki klimatyczne.
- Drewno Cumaru bogate jest w różnorodne olejki oraz naturalne substancje bakterio- i grzybobójcze, przez co jest odporne na działanie grzybów i nie wymaga dodatkowej impregnacji. W celu zachowania jego wyjątkowego wyglądu i naturalnej barwy zaleca się jednak olejowanie – mówi Paweł Sędek, Szef Produktu w DLH Poland.


Naturalna różnorodność


Deski tarasowe iDeck z drewna Cumaru dostępne są w dwóch profilach. W zależności od indywidualnych upodobań i oczekiwanych rezultatów architektonicznych, można wybrać wersję CLASSIC lub iCLIP. Profil CLASSIC, z jednostronnym ryflowaniem i o wymiarach 21x145x2150-5190 mm, posiada właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się, np. jako wykończenie stopni tarasowych. Ryflowanie przyczynia się do zwiększenia odpływu wody, co w konsekwencji wpływa na przedłużenie żywotności tarasu. Natomiast iCLIP to deski o gładkiej powierzchni i o wymiarach 22x120x2150-5190mm. Profile o uwydatnionej, unikalnej strukturze usłojenia pozwalają projektować powierzchnie o jednolitej fakturze i nowoczesnym wyglądzie. Dostępne w ofercie firmy DLH Poland profile różnią się między sobą również sposobem montażu, który może być wykonany na wkręty lub na klipsy.

Data dodania: 2013-05-06      Nr ogłoszenia: 364


Dane do kontaktu:


Region:
tel.: dział operacyjny 508 195 946, 511 660 916
redakacja@wielkiebudowanie.pl
www »
Usługi brukarskie Konin
 
Materiały budowlane