Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasz serwis. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji na ten temat w naszej "Polityce Prywatności". X
Kupuj produkty Weber - program dla firm wykonawczych
 

Materiały budowlane oraz produkty budownictwa ! farby kleje zaprawy - kostka brukowa - dachy - instalacyjne - wykończeniowe - stolarskie - tynki - styropian - wełna - wyposażenie wnętrz


Miejscowość
Słowo kluczowe
Województwo
Kategoria

« wstecz

Płyty stropowe YTONG


Istotny wpływ na komfort cieplny budynku ma także konstrukcja stropu i dachu. Sposób wykonania stropu ma przede wszystkim znaczenie ze względu na połączenie ze ścianą zewnętrzną. Często miejsce to stanowi wyraźny mostek termiczny. Strop o wysokiej przewodności cieplnej „przecina” konstrukcję muru, przyczyniając się w ten sposób do wzrostu strat ciepła. Rozwiązaniem jest zastosowanie płyt stropowych YTONG.


Płyty stropowe YTONG to elementy ze zbrojonego betonu komórkowego. Oznacza to, że jest
to konstrukcja cieplejsza od stropów gęstożebrowych. Stropy YTONG wykonywane są z betonu komórkowego odmiany PP4,4/0,55 o współczynniku przewodzenia ciepła λ10,dry = 0,14 W/(mK). W efekcie połączenie stropu ze ścianą nie stanowi mostka termicznego w tak dużym stopniu, jak w przypadku stropów tradycyjnych.


Tak dobra izolacyjność termiczna ma jednocześnie duże znaczenie w przypadku elementów stropowych wysuniętych poza obrys niższych kondygnacji, np. balkonów. Tradycyjne żelbetowe wsporniki często stanowią ogromny mostek termiczny oddając ciepło zgromadzone w budynku. Zastosowanie zbrojonych płyt YTONG ogranicza powstawanie mostków termicznych w tego typu elementach.


Data dodania: 2011-06-03      Nr ogłoszenia: 261


Dane do kontaktu:

Xella Polska Sp. z o.o.
Region:
tel.: 801 122 227

www »
Remonty i wykończenia Poznań
 
Materiały budowlane