Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasz serwis. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji na ten temat w naszej "Polityce Prywatności". X
 

Materiały budowlane oraz produkty budownictwa ! farby kleje zaprawy - kostka brukowa - dachy - instalacyjne - wykończeniowe - stolarskie - tynki - styropian - wełna - wyposażenie wnętrz


Miejscowość
Słowo kluczowe
Województwo
Kategoria

« wstecz

Blok SILKA E18 A


Blok SILKA E18A uzupełnia dotychczasową gamę produktów wapienno-piaskowych SILKA. Ponieważ izolacyjność akustyczna materiałów konstrukcyjnych polepsza się wraz z wzrostem ich masy, w przypadku bloków SILKA E18A zrezygnowano z kanałów elektrycznych. Mimo to pojedynczy blok waży niecałe 21 kg, co w połączeniu z uchwytami montażowymi pozwala bezpiecznie i bezproblemowo przenosić i wmurowywać poszczególne bloki. Bloki SILKA E18A zachowały też układ pióro-wpust, dzięki czemu wyeliminowano konieczność układania zaprawy w spoinach pionowych. Tak więc ścianę o doskonałych parametrach akustycznych muruje się równie prosto i szybko, jak przy zastosowaniu pozostałych bloków SILKA E - bez konieczności uzupełniania zaprawą i przy minimalnym zużyciu kleju.


Dzięki blokom SILKA E18A skończą się problemy mieszkańców budynków wielorodzinnych z nadmiernym hałasem dobiegającym od sąsiadów, z klatki schodowej czy korytarza. Ściana wybudowana z nowych bloków SILKA E18 A charakteryzuje się bardzo dobrymi współczynnikami izolacyjności akustycznej: RA1R=53 dB dla ścian wewnętrznych oraz RA2R=50 dB dla ścian zewnętrznych.


SILKA E18 A w połączeniu z bloczkami YONG MULTIPOR o gr. 5cm znajduje swoje zastosowanie w budownictwie wielorodzinnym. Połączenie to pozwala stawiać ściany wewnętrzne, które będą nie tylko ciche, ale i ciepłe. Współczynnik przenikania ciepła U dla ściany zbudowanej z bloków SILKA E18 A i bloczków YTONG MULTIPOR o gr. 5 cm wynosi 0,64 W/(m2▪K). Znakomite właściwości izolacji termicznej i akustycznej nabierają szczególnego znaczenia w świetle nowego prawa budowlanego, które przewiduje dla ścian wewnętrznych, oddzielających pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych (np. klatki schodowe) maksymalny współczynnik przenikania ciepła U = 1,0 W/(m2▪K).


Data dodania: 2011-06-03      Nr ogłoszenia: 257


Dane do kontaktu:

Xella Polska Sp. z o.o.
Region:
tel.: 801 122 227

www »
Poszukujemy brygadę budowlano - wykończeniową w Warszawie
 
Materiały budowlane